تمدید اجازه تحصیل کانادا

تمدید اجازه تحصیل کانادا

در طی تحصیل در کانادا ممکن است لازم باشد ویزای تحصیلی خودتان را تجدید یا تمدید کنید. حفظ اقامت قانونی در کانادا در طی این فرایند مسئله‌ای ضروری است.

حفظ اقامت قانونی در کانادا

 بسیار مهم است که حضور شما در کانادا از زمان تعیین‌شده در ویزا فراتر نرود، در غیر این صورت باید قبل از اتمام این مدت برای تغییر وضعیت خودتان اقدام کنید.

علاوه بر این باید همیشه تابع شروط تعیین‌شده باشید، به طور مثال محدودیت‌های نوع کاری که انجام می‌دهید، حداکثر ساعاتی که در هفته می‌توانید کار کنید، مدت زمانی که می‌توانید تحصیل کنید، حتماً ویزای تحصیلی خودتان را به دقت بررسی کنید و به شروط آمده در آن توجه کنید.

اگر برای تجدید وضعیت یا تغییر وضعیت خودتان اقدامی نکنید باید قبل از ارائه درخواست برگشت، کانادا را ترک کنید.

مرکز تحصیل (The Study Hub)

آیا به CanadaVisa Study Hub ملحق شده‌اید؟ این دریچه انحصاری امکانات بسیاری را در اختیار دانشجویان بین‌المللی فعلی و احتمالی قرار می‌دهد:

  • کنترل وضعیت اقامت
  • اعلان‌ها و اخبار مربوط به مهاجرت
  • به‌روزسانی اخبار
  • فرصت‌های شغلی
  • مسیرهای اخذ اقامت دائم در کانادا 
  • و گزینه‌های بسیار دیگر 

همین حالا به CanadaVisa Study Hub ملحق بشید. 

اگر درخواست تجدید یا تغییر وضعیت خودتان را قبل انقضای مدت اقامت فعلیتان ارائه بدهید، در وضعیت implied status به عنوان یک مقیم موقت قرار می‌گیرید تا در رابطه با درخواست شما تصمیم‌گیری شود. شما باید کپی اسنادی که نشان می‌دهد برای تمدید اقامت خود درخواست داده‌اید را پیش خود نگه دارید (رسید تحویل به پست یا نامه‌رسان، رسید ارائه اینترنتی، ...). همچنین اگر قبل از تصمیم‌گیری در مورد درخواست شما، مدت اقامت شما منقضی شود، تا زمانی که از کانادا خارج نشده‌اید می‌توانید در این کشور بمانید.

این قانون تنها در مورد درخواست اقامت موقت اجرا می‌شود. اگر برای اقامت دائم درخواست می‌دهید، شما اجازه ندارید تا زمان اتخاذ تصمیم در مورد درخواستتان در کانادا بمانید، مگر اینکه به صورت قانونی بتوانید به عنوان بازدیدکننده (visitor)، محصل (student) یا کارگر (foreign worker) آنجا بمانید.

اگر به علت عدم تبعیت از شرایط آمده در ویزای تحصیلی خود وضعیت اقامتتان را از دست بدهید می‌توانید ظرف ۹۰ روز برای احیای آن درخواست بدهید.  

تمدید / تجدید ویزای تحصیلی کانادا

اگر قبل از تکمیل برنامه تحصیلی، ویزای تحصیلی شما منقضی شود باید برای تمدید آن درخواست بدهید. باید این درخواست را قبل از منقضی شدن ویزای تحصیلی فعلیتان ارائه بدهید، و معمولاً بهتر از حداقل ۳۰ روز قبل از منقضی شدن ویزای فعلی این درخواست ارائه شود. می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا با ارسال نامه ارائه بدهید.

در صورت تأیید تمدید ویزای تحصیلی، اگر لازم باشد می‌توانید برای یک ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa -TRV) اقدام کنید.

اگر در کبک تحصیل می‌کنید ممکن است لازم باشد یک گواهی پذیرش کبک (Certificat D’acceptation Du Quebec/Quebec Acceptance Certificate -CAQ) جدید بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر ملزم به اخذ ویزای مطالعاتی باشید باید این گواهی را هم دریافت کنید.

تغییر دادن مکان تحصیل در کانادا

بخش مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) اعلام کرده است که انتقال بین مؤسسات آموزشی، برنامه‌های آموزشی یا سطوح تحصیلی مستلزم کسب ویزای تحصیلی جدید نیست. یک محصل می‌تواند تا زمانی که ویزای تحصیلی او معتبر است در کانادا بماند و این امکان به دانشجویان داده می شود که دانشگاه و رشته ی خود را در صورت داشتن ویزای تحصیلی تغییر دهند. 


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه