سوالات رایج در رابطه با تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا

سوالات رایج در رابطه با تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا

آیا کالج‌ها و دانشگاه‌ها در کانادا مدارک یکسانی ارائه می‌دهند؟ 

به طور کلی، کالج‌های شغلی و کالج‌های هنر و فناوری کاربردی certificate و diploma اعطا می‌کنند، در حالی که دانشگاه‌ها درجات لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می‌دهند. با وجود این، به طور فزاینده‌ای، کالج‌های دولتی مجاز در کانادا به ارائه درجه لیسانس و چند certificate و diploma در سطح فوق لیسانس می‌پردازند. بسیاری از دانشگاه‌ها هم برنامه‌های certificate و diploma در سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهند.  

برنامه انتقال دانشگاه چیست؟

بسیاری از دانش ‌آموزان بعد از اتمام دبیرستان به صورت مستقیم وارد دانشگاه می‌شوند، در حالی که بعضی از آن ها تصمیم می گیرند ابتدا وارد یک کالج بشوند. بسیاری از کالج‌ها با دانشگاه‌ها همکاری می‌کنند تا دانشجویان بتوانند بعد از یک یا دو سال تحصیل کامل در یک کالج وارد دانشگاه بشوند.

آیا واحدها از یک school، کالج یا دانشگاه خارج از کانادا را می‌توان تطبیق داد؟

در حالی که برنامه‌های certificate و diploma خارج از کانادا برای اتمام درجه لیسانس در کانادا به رسمیت شناخته نمی‌شوند، ممکن است برخی schools بر اساس یک توافق به دانشجویان امکان بدهند بعضی واحدهای خود را در سال اول و دوم لیسانس تطبیق بدهند. می‌توان با هدف اخذ درجه لیسانس در بعضی از برنامه‌های مشخص در سطح دبیرستان، مثل International Baccalaureat یا A-Level، ثبت ‌نام کرد، که در این صورت یک دانشجوی بین ‌المللی می‌تواند به طور مستقیم وارد سال دوم یک برنامه لیسانس شود.

با وجود این، اتمام برنامه‌های معادل لیسانس در خارج کانادا (یعنی برنامه‌های چهارساله مشابه) می‌تواند پیش ‌شرطی باشد برای پذیرش در برنامه‌های فوق لیسانس در این کشور.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه