کار در کانادا در حین و بعد از تحصیل

کار در کانادا در حین و بعد از تحصیل

شرایط اجازه ی کار حین و بعد از تحصیل در کانادا

برای اینکه بتوانبد در حین تحصیل و بعد ازفارغ التحصیلی در کانادا کار کنید، باید حداقل 8 ماه آخر تحصیلتان درموسسه ایی که شماره DLI دارد تحصیل کرده باشید.

موسساتی که DLI دارند، به موسساتی و مراکز آموزشی گفته می شود که می توانند پذیرای دانشجویان بین المللی باشد

اگر در یک برنامه تحصیلی بعد از دبیرستان در کانادا مشغول به تحصیل هستید و قصد دارید کار کنید این امکان برای شما وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی دارای ویزای تحصیل می‌توانند بدون اخذ ویزای کار به صورت پاره وقت (تا۲۰ ساعت در هفته) کار کنند.

اگر می‌خواهید در زمان تحصیل به صورت تمام وقت کار کنید یا بخشی از یک فرایند کاریابی باشید، باید برای دریافت ویزای کار اپلای کنید. همچنین همسر یا شریک زندگی (کامن لا پارتنر common law partner) هم می‌تواند برای ویزای کار اپلای کند.

در بعضی موارد شما اجازه ی کار تحصیل در کانادا ندارید، زمانی که طول دوره ی برنامه ی تحصیلی شما کمتر از 6 ماه باشد و یا اگر در برنامه های آموزش زبان انگلیسی (English as a Second Language ESL) و آموزش زبان فرانسوی (French as a Second Language FSL) شرکت می کنید. علاوه برآن دانشجویان انتقالی نیز اجازه ی کار ندارند. به یاد داشته باشد که شما بعد از شروع برنامه ی تحصیلتان اجازه ی کار دارید و قبل از آن نمی توانید مشغول به کار شوید.

مدت زمانی که می توانید در کانادا بعد از فارغ التحصیلی کار کنید با توجه به طول دوره تحصیلتان خواهد بود که در جدول زیر می توانید این اطلاعات را مشاهده کنید.

مدت زمان برنامه تحصیلمدت زمان اجازه کار
کمتر از 8 ماهاجازه کار ندارد
بین 8 تا 24 ماهمشابه با مدت زمان تحصیل اعتبار دارد
سه سال یا بیشتردو سال یا بیشتر
بیش از یک برنامه تحصیلیاگر بیش از یک برنامه کامل شده باشد تا سه سال
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه