تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در کانادا

تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در کانادا

تحصیلات تکمیلی (Postgraduate Diplomas و Postgraduate Certificates)

کمتر از یک سال، یا یک یا دو ترم کامل

پس از اخذ درجه لیسانس در کانادا می‌توان چند دوره diploma یا certificate را گذراند. این برنامه‌ها ممکن است تقریباً دو یا سه ترم تحصیلی کامل طول بکشند. Graduate  diplomas و certificates قابل تغییر به درجه فوق لیسانس هستند. آن ها معمولاً به عنوان مکملی برای درجه کارشناسی عمل می‌کنند و نشان دهنده تخصص ویژه در یک حوزه درسی هستند. حوزه‌های درسی رایج شامل مدیریت بازرگانی، فروش و بازاریابی و مدیریت منابع هستند. 

درجه فوق لیسانس

تقریباً یک تا سه سال، یا سه تا نه ترم کامل

درجه‌های فوق لیسانس در کانادا متشکل از یک تا سه سال تحصیل بسیار تخصصی هستند، و می‌تواند به شغل حرفه‌ای منتهی شوند. این درجه‌ها توسط دانشگاه‌ها اعطا می‌شوند و بیشتر ادامه تحصیلات قبلی در سطوح لیسانس هستند. این برنامه‌ها اغلب از دانشجویان انتظار دارند تا یک تحقیق اصیل و خلاقانه را پیشنهاد یا انجام بدهند که در نهایت به یک پروژه، تز و/یا امتحان جامع (comprehensive examination) منتهی می‌شود. پیش‌نیاز برنامه‌های درجه فوق لیسانس در کانادا اخذ درجه لیسانس است. 

درجه دکتری

تقریباً چهار تا شش سال

به طور کلی یک درجه دکتری در کانادا متشکل از حداقل دو تا سه سال تحصیل تمام وقت به صورت ر کار عملی جامع و تحلیلی است که به یک رساله یا از منتهی می شود. مدرک PhD و دیگر مدارک دکتری شرط پذیرش در بسیاری از مشاغل مانند استاد دانشگاه، دکتر، یا مشاغل سطح بالا در دولت، بهداشت و درمان و آموزش است. چهارچوب زمانی میانگین برای اتمام دکتری چهار تا شش سال است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه