مزیت های شروع تحصیل در کانادا در پاییز 2020

مزیت های شروع تحصیل در کانادا در پاییز 2020

تحصیل در کانادا 2020

کانادا در پاییز ۲۰۲۰ به دانشجویان بین ‌المللی امکان می‌دهد تا با راحتی بیشتری سفر مهاجرتی در کانادا را آغاز کنند. اگر می‌خواهید برنامه تحصیلی خودتان را در یک کالج یا دانشگاه کانادایی در سپتامبر، اکتبر یا نوامبر ۲۰۲۰ شروع کنید می توانید در کشور خود به صورت آنلاین در برنامه مورد نظر خود شرکت کنید و همچنان از همان مزایای حضور در کانادا بهره ببرید.

علت آن این است که کانادا به دانشجویان بین ‌المللی جدید امکان می‌دهد تا برنامه تحصیلی کانادایی خود را در پاییز امسال به صورت آنلاین شروع کنند و همچنان واجد شرایط کسب ویزای کار بعد از فارغ‌ التحصیلی PGWP بعد از اتمام برنامه خود باشند. این یک سیاست موقت است که به علت وجود پاندمی ویروس کرونا، به دنبال فراهم کردن انعطاف ‌پذیری بیشتر برای دانشجویان بین ‌المللی است. 

براساس سایت IRCC یک دانشجو نباید بیشتر از ۵۰٪ برنامه خود را به صورت آنلاین بگذراند تا بتواند همچنان واجد شرایط ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی باشد. به عبارت دیگر یک دانشجو به دلیل اینکه نمی‌تواند به خاطر پاندمی فعلی در پاییز ۲۰۲۰ به کانادا بیاید می‌تواند برنامه خود را به صورت آنلاین آغاز کند، اما در نهایت برای کسب ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی باید به کانادا برود.

ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی برای دانشجویانی که می‌خواهند درخواست‌های مهاجرتی خود در کانادا را رقابتی ‌تر کنند بسیار مهم است. ترکیب تحصیلات کانادا با تجربه کاری به دست آمده از طریق ویزای کار بعد از فارغ‌التحصیلی، شانس یک دانشجو برای کسب اقامت دائم در کانادا را افزایش می‌دهد. 

همچنین به دانشجویان توصیه می‌شود که اگر می‌خواهند طول دوره ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی را به حداکثر برسانند تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ وارد کانادا بشوند. به این علت که ورود به کانادا بعد از این تاریخ باعث کوتاه شدن دوره ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی شما می‌شود. حداکثر زمانی که می توان برای ویزای کار بعد از فارغ‌ التحصیلی دریافت کرد ۳ سال است. دوره طولانی‌تر به دانشجویان زمان بیشتری می‌دهد تا تجربه کاری بیشتری را که برای کسب شرایط لازم در برنامه‌های مهاجرتی فدرال و استانی نیاز دارند را کسب کنند. 

بنابراین اگر یک دانشجو در یک برنامه دو ساله در یک کالج یا دانشگاه یا هر مؤسسه آموزشی منتخب کانادا در پاییز امسال ثبت ‌نام کند می‌تواند این برنامه را به صورت آنلاین آغاز کند و بعد از تمام کردن این برنامه، یک ویزای کارِ بعد از فارغ ‌التحصیلی کامل و سه ساله را دریافت خواهند کرد، به این شرط که تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ وارد کانادا شود.

مزایای آغاز سفر مهاجرتی به کانادا در پاییز ۲۰۲۰

  • اطمینان از اینکه می ‌توانید برنامه مورد نظر را در کشور خود شروع کنید حتی اگر نمی‌توانید به دلیل مشکلاتی که ویروس کرونا ایجاد کرده است (برای مثال کمبود پروازها) به موقع به کانادا سفر کنید.
  • کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در حال آماده‌سازی برای ارائه آنلاین برنامه‌های خود برای سال تحصیلی ۲۱-۲۰۲۰ هستند.
  • اگر در یک برنامه کسب شرایط لازم (qualifying) در یک مؤسسه آموزشی منتخب کانادا (برای مثال یک کالج یا دانشگاه) ثبت‌ نام می‌کنید که طول دوره آن حداقل دو سال است، می‌توانید یک ویزای کار بعد از فارغ‌ التحصیلی کامل و سه ساله را دریافت کنید. این زمان به شما امکان می‌دهد تا تجربه کاری لازم در کانادا برای کسب شرایط لازم در بیشتر برنامه‌های مهاجرتی را کسب کنید.
  • شروع آنلاین برنامه در کانادا می‌تواند باعث پایین آمدن هزینه تحصیل برای شما شود. تا قبل از این هم هزینه تحصیل در کانادا نسبت به جاهایی مثل آمریکا، بریتانیا، اروپا و استرالیا کمتر بوده است. این سیاست موقت ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی به شما امکان می‌دهد تا چند ماه در هزینه‌های خود صرفه ‌جویی کنید.
  • مثل بسیاری از دارندگان ویزای کار شما به صورت قانونی می‌توانید به محض ورود برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید. براساس شروط اکثر ویزاهای کاری، می‌توانید در خلال برنامه خود ۲۰ ساعت در هفته، و در تعطیلات مشخصی مثل تعطیلات زمستان یا تابستان به صورت تمام وقت کار کنید. 
  • همسر یا شریک شما واجد شرایط دریافت یک open work permit به منظور کار برای هر کارفرما در خلال یا بعد از اتمام تحصیل شما است. شما همچنین می‌توانید فرزندان خودتان را با خود به کانادا بیاورید و آن ها می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای تحصیل مختص خودشان در یکی از مدارس دولتی کانادا ثبت ‌نام کنند.
  • زمانی که برنامه شما به پایان می‌رسد یک درجه، diploma یا یک certificate دریافت می‌کنید که مورد پذیرش و احترام کارفرمایان و مراجع دولتی کانادا خواهد بود. 
  • این مدرک به شما کمک می‌کند تا در بازار کاری کانادا وارد شوید و در برنامه‌های مهاجرتی متعدد فدرال و استانی امتیارزات بیشتری کسب کنید.
  • همچنین ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های انگلیسی/ یا فرانسوی خودتان را تقویت کنید. مهارت‌های زبانی قوی‌تر به شما در ورود آسان‌تر شما به اقتصاد و زندگی اجتماعی کانادا و کسب امتیازات بیشتر در برنامه‌های مهاجرتی کمک می‌کند.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه